Eca Kombi Bakımı

Eca kombi bakımı Sizlere önerdiğimiz doğrultuda cihazınızın bakım yaptırmalısınız. Cihazınızın eca kombi servisi yılda en az 1 defa yaptırmalısınız. Cihazın düzenli olarak çalışmasında kontrol yaptırmanın çok büyük önemi vardır. bakım esnasında teknisyenlerimiz sizlere kombi nasıl kullanmanız gerektiğiyle ilgili kısaca sizi bilgilendirecektir. Neden  yaptırmalısınız, kış aylarında ısınmak için devamlı kullanmaktan ve yaz aylarında ise sıcak su sağlamak için kombinizi kullandığınız sürede baca bağlantı bölgelerinde yağlanmalar ve tortu filtrede ise tozlanmaya bağlı olarak tıkanmalar olacaktır bu durumda  temizliği yapılmamış cihazda daha fazla yakıt tüketimine neden olacaktır. Bu sebeplerden dolayı eca kombi  bakımı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. eğitim almamış tecrübesiz kişilerin müdahaleleri sizlerin can güvenliklerini tehlikeye sokabilir.Hızlı ve güvenilir şekilde kombi bakımlarını uzman kişiler tarafından yaptırın.

İşi uzman kişilere teslim edin soğuk kış aylarından soğuk havalara maruz kalmadan sımsıcak konforlu bir yaşam sürdürün.

Eca kombi bakımı aşamalarında öncelikle cihazın içindeki oksitlenmiş kireçlenmiş suyun temizlenmesi ve temiz şebeke suyun ilave edilmesi gerekir.Kombi cihazlarının bakımı esnasında hususlar şunlardır;

  • Genleşme tankını basınç kontrolü yapılır basıncı düşük ise petekleri istediğiniz konumda tutamazsınız.
  • Cihazdaki fanın sökülüp temizlenmesi yada balans ayarının yapılması gerekiyor temizlenmediği takdirde cihaz aşırı ses yapabilir.
  • Prosestatın emiş kontrolü yapılır ateşleme sistemini rahat devreye sokmasına destek olur.
  • Brolör (alev haznesi) sökülüp temizlenmesi tıkalı gözeneklerinin acılması gerekiyor. temizlenmediği takdirde yeterli ısıyı elde edemezsiniz.
  • Üç yollu vana grubunun kontrolü yapılması. kontrolü yapılmayan 3 yollu vana grubu sıcak suyun %30 kısmını peteğe aktarır istenilen sıcak su problemi yaşayabilirsiniz.
  • Gaz valfinin ayarının yapılarak yakıt tasarrufu elde edebilirsiniz.
  • Devirdaim pompasının kontrolü tesisattaki suyun daha rahat dönüşüm yapmasını sağlıyor.
  • Isıtıcı termostat şebeke suyu içerisinde kaldığı için bi süre sonra paslanma oksitlenme problemi çıkarıyor.Temizlenmesi veya gerekiyorsa değişmesini tavsiye ediyoruz.
  • Geri dönüşüm filtresinin temizlenmesi. Temizlenmeyen filtreler bi süre sonra peteklerin alt kısmının ısınmamasına sebep oluyor.
  • Peteklerin havası alınması. Eca kombi bakımı Havası alınmayan radyatörler alt kısmı sıcak üst kısmı ise soguk olur.

Eca Kombi bakım Servisi

Eca Kombi Bakımı Yıllardır evlerinizde kullanmakta olduğunuz kombi cihazlarınızın kışlık periyodik bakımı geldi de geçiyor bile.Hava şartlarının bozulması ile bulunduğunuz ortamlarda sağlığınızı düşünerek cihazların derecelerini yükseltmektesiniz. Bunun sonucunda ay sonu gelen doğalgaz faturaları cebinizi yakmaktadır.Yılların vermiş olduğu tecrübelerimize ve uzman teknisyenlerimize güvenerek müşteri memnuniyeti sağlamak amaçlı %30 periyodik bakım kampanyası yapmaktayız. Ay sonu yüksek gelen faturalardan kurtulmak ve uzun ömürlü bir kombi cihazına sahip olmak için yapmanız gereken tek şey çağrı merkezlerimizden bizlere ulaşıp servis talebinde bulunmak veya uzman teknisyenlerimizden destek almak olacaktır.

444 5 316